NFZ

Terapia antynikotynowa - Rzucanie palenia

Terapia antynikotynowa - Rzucanie palenia

Gdybym miał taką wiedzę na temat palenia jaką mam teraz prawdopodobnie nigdy nie zacząłbym palić. Zwracam się też z apelem do palaczy: starajcie się rzucić palenie! A tych, którzy dopiero zaczynają sięgać po papierosy chciałbym ostrzec: moja choroba była najlepszym dowodem na to, że palenie rzeczywiście jest niebezpieczne i może zabić

(fragment wywiadu z prof.. Z Religą. Gazeta Wyborcza 09. 03. 09)

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że przez skutki palenia tytoniu rocznie umiera aż 5 milionów osób z całego świata; w wyniku palenia biernego (ekspozycji osób niepalących na dym tytoniowy) życie traci kolejne 600 000 osób.

Badania wykazują, że konsekwencje zarówno czynnego, jak i biernego palenia są w perspektywie długoterminowej jednakowe dla obu grup.

SKUTKI PALENIA TYTONIU

Papieros to nie tylko nikotyna. W dymie papierosowym i samym papierosie znajduje się mnóstwo trujących związków chemicznych, w tym substancji rakotwórczych. Papierosy zawierają między innymi substancje smoliste, tlenek węgla, amoniak, cyjanowodór, chlorek winylu, aceton, kadm czy fenol. Nałogowe palenie papierosów przyczynia się do rozwoju różnych chorób.

Oczywistymi, bo natychmiastowymi skutkami palenia tytoniu i przebywania w zadymionych pomieszczeniach są: mdłości, podrażnienie oczu oraz układu oddechowego (w tym reakcja alergiczna, kaszel, chrypka) i przesiąkanie dymem tytoniowym (włosów, ubrań, mebli).

U palaczy przedwcześnie rozpoczyna się proces starzenia się skóry, który objawia się m.in. szarzeniem cery i wczesnym powstawaniem zmarszczek. Skóra na dłoniach, paznokcie i zęby narażone są na nieestetyczne przebarwienia.

WPŁYW PALENIA NA ZDROWIE

Większość niebezpieczeństw, w tym zagrożeń dla życia, wynika z relatywnie długotrwałej ekspozycji na dym tytoniowy. Wówczas zwiększa się ryzyko:

  • powikłań ciąży i porodu (m.in. poronienia i wad wrodzonych dziecka oraz płodu)
  • infekcji i dolegliwości płuc oraz uszu (w tym nawet ogłuchnięcie)
  • zaostrzenia alergii i astmy
  • impotencji
  • chorób przewodu pokarmowego (m.in. wrzody, niestrawność)
  • dolegliwości narządu wzroku

Wdychanie dymu tytoniowego przez dzieci dodatkowo zwiększa ryzyko wystąpienia u nich zaburzeń psychicznych, w tym depresji i niepokoju.

Badania dowodzą także, że czynni palacze żyją przeciętnie o 10-15 lat krócej niż osoby niepalące. Dlaczego? Ponieważ palenie papierosów przyczynia się do poważnych, złożonych chorób, w tym do tych przytoczonych poniżej.

I. Choroby układu oddechowego

Nawet bierne palenie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób układu oddechowego, m.in. astmy, zapalenia płuc, oskrzeli czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

II. Dolegliwości w obrębie układu krążenia

Wdychanie dymu tytoniowego zwiększa także ryzyko wystąpienia dolegliwości układu krążenia, w tym:

  • nadciśnienia tętniczego,
  • miażdżycy,
  • zawału serca,
  • udaru mózgu.

III. Ryzyko wystąpienia nowotworów

Badania wykazują, że nowotwór płuc to choroba dotykająca prawie wyłącznie palaczy, także biernych - częściej występują u nich także:

  • nowotwory trzustki,
  • nowotwory nerki,
  • nowotwory przełyku,
  • nowotwory głowy i szyi,
  • nowotwory żołądka

RZUĆ I ZAPOBIEGAJ!

Warto pamiętać, że wielu chorobom i konsekwencjom palenia papierosów da się zapobiec rzucając palenie. Poznaj sposoby na rzucanie palenia i wiele benefitów, jakie da Ci rozstanie z nałogiem.

METODA BIOREZONANSU MAGNETYCZNEGO

W terapii tej wykorzystuje się istniejące w organizmie człowieka i wokół niego drgania elektromagnetyczne (biosygnały). Przed przystąpieniem do zabiegu należy zapalić papierosa, który umieszczony zostaje w aparacie. Osoba poddawana terapii podłączana jest do urządzenia poprzez specjalne elektrody. Po włączeniu odpowiedniego programu w komputerze, w organizmie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego. Skuteczność metody jest bardzo imponująca. Po jednym zabiegu 90 proc.osób rzuca palenie - deklarują specjaliści od biorezonansu.

Terapii może poddać się każdy nałogowy palacz niezależnie od wieku, stanu zdrowia i stażu palenia. Zabieg jest w pełni bezbolesny, bezinwazyjny i bez skutków ubocznych.

Terapia antynikotynowa metodą biorezonansu (BRT) jest - na podstawie naszych ponad 13-letnich doświadczeń - jedną z najskuteczniejszych metod szybkiego i nieskomplikowanego rozstania się z nałogiem palenia.

Bez klejenia plastrów, zażywania tabletek, igieł akupunkturowych i gum do żucia po jednej 20 - 40 minutowej sesji teraputycznej przestaje się odczuwać potrzebę palenia.

Pomagamy stać się niepalącym praktycznie z dnia na dzień!

Opinie

Byłem palaczem z 35-letnim stażem. Po terapii antynikotynowej rzuciłem palenie po pierwszej terapii. Jestem bardzo zadowolony z terapii i polecam ją następnym uczestnikom chęci w rzuceniu palenia.

Andrzej Dutkiewicz

Opis terapii

Terapię biorenzonansową po raz pierwszy zastosował w leczeniu niemiecki lekarz Franz Morel. Aparaty jego konstrukcji stosowane są w Polsce o 1993 roku. Najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu uzależnień. W trakcie terapii antynikotynowej, pacjent podłączony jest za pomocą specjalnych elektrod do aparatu Bicom, który wytwarza fale zbliżone do fal elektromagnetycznych. W urządzeniu umieszcza się także niedopałek papierosa przyniesiony na terapię przez palacza. Terapii może poddać się każdy nałogowy palacz niezależnie od wieku, stanu zdrowia i stażu palenia. Zabieg jest w pełni bezbolesny, bezinwazyjny i bez skutków ubocznych.

CARDIAMED

Rejestracja Telefoniczna

od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 18.00
tel: 76 854 91 61